Eesti Kultuurkapitali nõukogu raha jagamise korra uued tingimused puudutavad eeskätt valdkondade üleseid ja suurema mõjuga projekte, mille rahastamise üle otsustab Kultuurkapitali nõukogu.

 

Kultuurkapital toetab Eesti kultuuri ja sporti sihtkapitalide, maakondlike ekspertgruppide ning eriprogrammide kaudu. Lisaks on nõukogul võimalus rahastada projekte, mis on oma haardelt laiemad või millel on oluline kultuuripoliitiline mõju. Uue korra järgi menetleb nõukogu sihtkapitalidelt ja ekspertgruppidelt laekunud suurprojektide taotlusi kaks korda aastas – mai jaotuses järgneva aasta esimese poolaasta projekte ning novembri jaotuses järgneva aasta teise poolaasta projekte. Muudatus rakendub 2027. aasta tegevustele, 2026. aastal toimuvate projektide menetlemine toimub veel senise korralduse alusel ehk kõik 2026. aasta suurprojektide taotlused tuleb esitada selle aasta viimases, novembrikuu jaotuses.

 

Nõukogu tingimused projektide toetamisel, mille alusel saavad sihtkapitalid või ekspertgrupid saata projekte nõukogule edasi rahastamise küsimiseks:

  • projekt on üleriigiliselt tuntud, kõnetab mitut sihtgruppi, on valdkondadevaheline või oma valdkonnas kultuuripoliitiliselt olulise tähendusega;
  • projekt saab sihtkapitalilt või maakondlikult ekspertgrupilt vähemalt 20% suuruse kaasrahastuse;
  • projektil puudub paralleelne toetus Kultuuriministeeriumilt;
  • projekt toimub regulaarselt (nt iga-aastased festivalid, biennaalid, triennaalid vms);
  • projekti taotletav kogusumma Kultuurkapitalilt on vähemalt 40 000 eurot;
  • projekti oma- ja/või kaasfinantseering moodustab projekti kogu eelarvest vähemalt 20%.

 

Nõukogu jätab endale võimaluse olemasolevate vahendite jäägi korral toetada ka ühekordseid projekte, perioodilisi väljaandeid või algatada ise uusi pikaajalise mõju ja olulise kultuuripoliitilise tähendusega ettevõtmisi.  

 

Kultuurkapitali nõukogu raha jagamise korra leiad siit: https://www.kulka.ee/meist/noukogu/kultuurkapitali-noukogu-raha-jagamise-kord